Вівторок, 21 червня 2022 09:58

ЗСУ подарували німецький гелікоптер для евакуації поранених

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, Збройні Сили України отримали в дар «демілітаризовану» версію німецького легкого вертольота Bo-105.

Цю гвинтокрилу машину наші захисники зможуть використати для евакуації поранених, тим більш що Bo-105 має відповідну маневреність та рампу для нош з пораненими.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів підприємець Олександр Громико, котрий (за його словами) власне й передав цей гвинтокрил для ЗСУ.

Вертоліт Bo-105 – це по суті німецький аналог Мі-2, і за функціоналом, і за часом виробництва. Серійне виробництво стартувало в 1970 році та тривало до 2001 року.

Усього було вироблено близько 1200 машин усіх військових та цивільних модифікацій. Основним експлуатантом був німецький бундесвер, який вивів із експлуатації останні Bo-105 лише в 2019 році. Виробником був німецький концерн Messerschmitt-Bölkow-Blohm.

Гвинтокрил Bo-105 використовувався в ударній, розвідувальній та санітарній версіях.

В якості ударного Bo-105 може брати до 500 кг бойового навантаження, передбачено два вузли підвіски для озброєння, на які можна було прикріпити до 8 протитанкових ракет TOW.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, в якості санітарного – може брати на борт до 4 поранених бійців на ношах, екіпаж – 2 особи.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: