Середа, 08 грудня 2021 10:48

ЗСУ отримали другу батарею самохідних мінометів на бронеавтомобілях виробництва «Богдан моторс»

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, десантно-штурмові війська ЗСУ розпочали підконтрольну експлуатацію шести мобільних мінометних установок Барс-8ММК виробництва ДП «Укроборонсервіс».

Самохідний міномет призначений для підтримки дій механізованих підрозділів під час боротьби з рейдовими загонами, диверсійно-розвідувальними групами, для контрбатарейної боротьби тощо.

Установка оснащена мінометом калібру 120 мм з максимальною дальністю стрільби осколково-фугасною міною до 7100 м. Новітнє обладнання дає змогу автоматично наводити зброю на ціль, відновлювати положення ствола після пострілу, визначати власні координати тощо.

Крім того, її обладнано системою, яка автоматично корегує умови стрільби з урахуванням інформації бортової метеостанції.

Істотною перевагою Барс-88ММК є швидкість переведення з похідного положення у бойове і навпаки. На це витрачається втричі менше часу, ніж для схожого озброєння, яке є на озброєнні ЗСУ, попри те, що екіпаж вдвічі менший за розрахунок штатного буксированого міномета.

В якості базового шасі для вогневих машин мобільного мінометного комплексу та машин артилерійської розвідки використовується бронеавтомобіль Барс-8 виробництва АК «Богдан Моторс».

10-тонний бронеавтомобіль побудований на шасі Dodge Ram, прийнятий на озброєння ЗСУ в 2019 році, після дворічних державних випробувань.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, виробництво мобільних 120-мм мінометних систем ДП «Укроборонсервіс» налагоджено спільно з іспанською компанією Everis Aeroespacial у Defensa S.L.U.

 

 
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: