Понеділок, 29 жовтня 2018 11:37

Continental представляє ТОП-5 відмінностей преміальних шин від бюджетних

Досвідчені водії та експерти поділяють шини на бюджетні та преміальні не за ціною, а по ряду характеристик.

Зрозуміло, що поліпшені якості позначаються на вартості. Давайте ж розглянемо найважливіші критерії топових шин, які варті доплати

1. Короткий гальмівний шлях - зупиніться вчасно!
Головна функція шини - загальмувати, що безпосередньо впливає на тривалість нашого життя. Забезпечити мінімальний гальмівний шлях може лише високотехнологічна шина з відповідною глибиною протектора, не тільки тому, що вона ще не втратила свої якості в процесі зносу, але і завдяки застосуванню нових інженерних розробок.

Наприклад, при створенні нової шини VikingContact 7 розробники концерну Continental досягли нового рівня. Для протектора вони вибрали гумову суміш з активним діоксидом кремнію, яка забезпечує оптимальне зчеплення, зокрема на мокрій дорозі. Рапсове масло в складі гумової суміші забезпечує гнучкість при низькій температурі, дозволяючи шині зберігати надійне зчеплення навіть в умовах морозної скандинавської зими.
Щоб забезпечити безпеку руху цієї шини по мокрій і покритій сніговою кашею дорозі, інженери Continental створили ефективну систему глибоких канавок протектора, через які вода і сніжна каша швидко видаляються. Для забезпечення стійкості блоків протектора, вкрай важливою для точної керованості, блоки з'єднані невеликими перемичками або «містками», які забезпечують стабільність в поворотах. При русі по льоду і снігу тривимірні ламелі створюють велику кількість крайок зачеплення, а також формують кишені для утримання снігу. Ці кишені наповнюються снігом, і отримане в результаті тертя створює додаткове зчеплення.

При русі по вкритій льодом поверхні ламелі створюють ефект шипів. Вони чіпляються за верхній шар льоду, гарантуючи хорошу тягу для початку руху і при гальмуванні.

2. Аквапланінг під контролем
Аквапланінг - розумне слово, яке всі знають і ніхто не розуміє. Коли колеса автомобіля з малою глибиною протектора наїжджають на поверхню з водою, машина втрачає керованість через те, що між колесами і дорогою з'являється водяна подушка, що складається з води, яку наші шини не змогли викинути з-під коліс. Швидкість виникнення і сила ефекту аквапланінгу залежить від глибини і малюнка протектора, швидкості автомобіля: чим вище швидкість, тим менше шина прилягає до дороги. Але найбільш висока ймовірність аквапланінгу з'являється, коли вода повністю покриває дорогу. Чим більше води під колесами, тим важче її вивести.

Снігова каша, калюжі, слизька і мокра дорога - це наші стандартні умови пересування в місті і за його межами. Отже, якщо ваші нові шини з глибиною протектора 8 мм (а не у всіх шин такий високий протектор, як у Continental) зможуть відвести максимум до 50 літрів води в секунду на швидкості 100 км/год, то при тій же швидкості, але з глибиною протектора 4 мм (мінімально рекомендована для зими компанією Continental) - вже тільки 25 літрів. Говорячи просто - ковзання буде в 2 рази вище. При мінімально допустимої висоті протектора в 1,6 мм водовідведення зменшується до 10 літрів.
«В Україні, як і в усій Європі, законодавчо мінімально допустима глибина протектора складає 1,6 мм. Однак випробування компанії Continental з різними шинами показали, що залишкова глибина протектора 4 мм - це той мінімум, який забезпечує мінімальний рівень безпеки. Щоб допомогти водієві визначити безпечну залишкову глибину протектора, виробники шин Continental встановлюють в канавках протектора «індикатори глибини проектора» висотою 4 мм на зимових і 3 мм на літніх шинах. Кожен український водій, купуючи шини Continental, може самостійно стежити за зносом протектора за допомогою таких індикаторів і вчасно міняти шини для власної безпеки», - говорить Олександр Воробей, менеджер з продажу компанії Continental в Україні.

З кожним сезоном відбувається постійне вдосконалення технологій. Якщо прийшла черга покупки зимової гуми, зверніть увагу на нові моделі. Так ви купуєте все краще, що є на даний момент.

Як приклад, зимова новинка на ринку шин 2018 року в Україні - VikingContact 7 - отримала такі переваги в порівнянні з популярною попередньою моделлю: посилено захист від аквапланінгу, скорочений гальмівний шлях на мокрому покритті і поліпшені характеристики керованості на сніговій каші і льоду.

3. Висота протектора 8 мм - безпека і економія
Купівля преміальної зимової шини - це розумна інвестиція, яка обов'язково окупиться.
Всі нові шини Continental виробляються з глибиною протектора 8 мм, щоб максимально відводити воду з-під коліс і довго служити водієві. Особливо відзначилася модель ContiWinterContact TS 850. У порівняльному тесті німецького журналу Auto Zeitung шини розміром 205/55 R16 91H тестувалися на автомобілі Seat Leon 1.4 TSI ACT на полігонах Nokian в Ивало (Фінляндія, зимові умови) і Goodyear в Міревале (Франція, показники на сухому і мокрому покриттях), ставши переможцем порівняльних тестів. Експерти відзначили цілий ряд переваг:

+ Дуже безпечна шина для засніжених, сухих і мокрих доріг;
+ Король снігу Schnee-König;
+ Низьку витрату палива;
+ Стійкість до аквапланування і стійкість на мокрому покритті.

4. Витривалість і міцність
Характерні для шин преміум-класу якості завжди себе виправдовують. Адже чим вище термін служби, тим рідше потрібно міняти шини, а чим вище її міцність, тим рідше доводиться звертатися на шиномонтаж.

У Continental є кілька технологій, що впливають на ходимость. Шини з системою аварійного захисту SSR з укріпленою бічною стінкою, яка приймає на себе вагу автомобіля в разі втрати тиску, дозволяють подальший рух протягом 80 км з максимальною швидкістю 80 км/год.

Топ-моделі шин Continental мають технологію ContiSeal. Внутрішня поверхня такої шини покрита в'язким матеріалом, який затягує проколи, викликані цвяхами і іншими предметами діаметром до 5 мм, тобто переважну більшість можливих проколів. Цей матеріал запобігає втраті тиску, навіть якщо предмет, який викликав прокол, вилетить з шини. В результаті при проколі немає необхідності відразу зупинятися і міняти колесо.

5. Низька гучність - задоволення від їзди
Фахівцями концерну Continental розроблена технологія ContiSilent - для зниження рівня шуму від тертя шин об дорогу. Шини з цією технологією оснащуються шумопоглинальним матеріалом у вигляді поліуретанової піни, яка кріпиться до внутрішньої поверхні шини в зоні протектора за допомогою спеціального клею. Структура спіненого матеріалу залишається незмінною, хоч би якою була температура і характер дорожнього покриття.
Завдяки технології ContiSilent рівень шуму в салоні знижується до 9 дБ (в залежності від типу автомобіля, його швидкості та типу дорожнього покриття). В даний час ця технологія пропонується тільки для літніх шин. Застосування цієї технології не робить негативного впливу ні на ходові характеристики автомобіля, ні на ходимость і індекси швидкості/навантаження шин.

Висновок
Це правда, що, купуючи шини перевіреного бренду преміум-класу, водій інвестує в свою безпеку, здоров'я, в своє життя, врешті-решт. Чотири маленьких плями контакту шини з дорогою розміром з екран смартфона - це єдине, що з'єднує ваш 1,5-тонний автомобіль з дорогою. Не дарма преміальні автомобільні бренди вже з заводу комплектують свої автомобілі шинами Continental.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    Будь в курсі! Підпишись на e-mail розсилку новин

    News: