Четвер, 04 серпня 2022 10:48

На дорогах Німеччини з'являться водневі вантажівки Hyundai

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, XCIENT Fuel Cell, запущений у 2020 році компанією Hyundai Motor, є першою у світі серійною водневою електричною вантажівкою великої вантажопідйомності.

Сім німецьких компаній, що займаються логістикою, виробництвом та роздрібною торгівлею, введуть в експлуатацію 27 вантажівок XCIENT Fuel Cell за фінансової підтримки Федерального міністерства цифрових технологій та транспорту Німеччини (BMDV) для екологічно чистих комерційних автомобілів.

В серпні 2021 року BMDV опублікувала свої рекомендації щодо фінансування комерційних автомобілів з альтернативними системами приводу після схвалення Європейською комісією.

Фінансування доступне для акумуляторних та гібридних електромобілів, а також машин на водневих паливних елементах, що відповідають інфраструктурі заправки/зарядки та відповідних техніко-економічних обґрунтувань.

Бюджет BMDV до 2024 року становитиме 1,6 млрд євро для закупівлі екологічно чистих комерційних автомобілів.

Вищезгадані сім німецьких компаній спочатку подали заявку на фінансування придбання водневих вантажівок Hyundai XCIENT та успішно отримали схвалення від BMDV.

Паливний елемент XCIENT оснащений системою водневих паливних елементів потужністю 180 кВт з двома блоками паливних елементів потужністю 90 кВт.

Довговічність системи та загальна паливна економічність автомобіля адаптовані до вимог клієнтів комерційного автопарку. Електродвигун потужністю 350 кВт з максимальним крутним моментом 2237 Нм забезпечує динамічне водіння.

Сім великих водневих баків XCIENT Fuel Cell забезпечують загальну ємність зберігання близько 31 кг палива, а комплект трьох акумуляторів потужністю 72 кВтг забезпечує додаткове джерело енергії.

Максимальний запас ходу складає 400 км на одній зарядці. Заправка повного баку воднем займає від 8 до 20 хвилин, залежно від температури довкілля.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, компанія вже розгорнула 47 одиниць у Швейцарії, де станом на липень 2022 року вони проїхали понад 4 млн кілометрів. Вантажівки обслуговують 23 різних клієнтів у Швейцарії.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: