Вівторок, 20 квітня 2021 10:36

Volvo Trucks розпочинає продажі повністю електричних великотоннажних вантажівок

Цього року компанія Volvo Trucks розпочинає продажі трьох нових повністю електричних великотоннажних моделей для деяких країн Європи.

Компанія переконана, що час для розвитку електрифікації важкого автомобільного транспорту настав. Цей позитивний прогноз базується на тому, що електровантажівки Volvo можуть задовольняти різноманітні транспортні потреби. Наприклад, у ЄС уже сьогодні можна електрифікувати майже половину всіх вантажних перевезень.

Великі національні та міжнародні транспортні компанії проявляють значний інтерес до електровантажівок. Це зумовлено їхніми власними амбіційними кліматичними цілями, а також попитом споживачів на декарбонізацію та більш екологічно чисті перевезення.

«Все більше й більше транспортних компаній усвідомлюють, що для задоволення потреби клієнтів у сталих перевезеннях їм потрібно стати на шлях електрифікації просто зараз, як з екологічних, так і конкурентних міркувань. За рахунок широких і різноманітних пропозицій Volvo Trucks набагато більше транспортних компаній цілком здатне перейти на перевезення електричними вантажними автомобілями», – говорить Роджер Альм, президент Volvo Trucks.

Volvo Trucks розпочинає продажі повністю електричних великотоннажних вантажівок  

З початком продажів нових електричних моделей Volvo FH і Volvo FM електровантажівки тепер доступні не лише для міських перевезень, але й для регіональних. Крім того, нова електрична модель Volvo FMX створює нові способи реалізації тихіших та чистіших будівельних транспортних операцій.

Виробництво нових електричних моделей для деяких країн Європи розпочнеться у 2022 році. Вони доповнять модельний ряд Volvo FL Electric і Volvo FE Electric для міських перевезень, які серійно випускаються з 2019 року для Європи. У Північній Америці продажі VNR Electric розпочались у грудні 2020 року. Наразі, разом із новими моделями, Volvo Trucks пропонує модельний ряд із шести електричних середньо- та великотоннажних вантажівок — це найповніша комерційна лінійка електричних вантажівок у галузі.

Volvo Trucks розпочинає продажі повністю електричних великотоннажних вантажівок  

За даними досліджень, завдяки новим моделям з більшою вантажопідйомністю, потужнішими трансмісіями та запасом ходу до 300 км, електричний модельний ряд Volvo Trucks може задовольнити потреби близько 45% усіх вантажоперевезень у Європі. Це дає змогу зробити важливий внесок у зменшення екологічного впливу дорожніх перевезень, які, згідно з офіційною статистикою, сьогодні спричиняють близько 6% загальних викидів CO2 в ЄС.

Volvo Trucks розпочинає продажі повністю електричних великотоннажних вантажівок  

«Існує величезний потенціал для електрифікації вантажних перевезень у Європі та в інших частинах світу у найближчому майбутньому», – говорить Роджер Альм. «Аби довести це, ми поставили перед собою амбітну мету, щоб до 2030 року на електричні вантажівки припадала щонайменше половина обсягу наших загальних продажів у Європі. І ці три нові великотоннажні вантажівки, які ми зараз запускаємо у продаж, є значним кроком до досягнення цієї мети».

Volvo Trucks розпочинає продажі повністю електричних великотоннажних вантажівок  

Окрім електровантажівок програма електрифікації Volvo Trucks включає в себе повну екосистему з численними рішеннями у сфері надання послуг, технічного обслуговування та фінансування, а також інші варіанти, які можуть сприяти спрощенню та швидшому переходу на електрифіковані перевезення. Комплексна система допомагає клієнтам залишатися продуктивними та керувати своїм новим електричним автопарком.

«Ці комплексні рішення для електрифікованого транспорту, які ми можемо запропонувати, зіграють життєво важливу роль у забезпеченні успіху наших клієнтів», – вважає Роджер Альм.

Volvo Trucks розпочинає продажі повністю електричних великотоннажних вантажівок  

У перспективі навіть великовантажні перевезення на далекі відстані можна буде здійснювати завдяки електровантажівкам. Щоб задовольнити ці непрості вимоги як щодо значної вантажопідйомності, так і щодо набагато більшого запасу ходу, компанія Volvo Trucks планує використовувати водневі паливні елементи для виробництва електроенергії.

«Ця технологія швидко розвивається, і ми прагнемо також електрифікувати магістральні перевезення за допомогою акумуляторів та паливних елементів», – заявляє Роджер Альм. «Наша мета – розпочати продаж електричних вантажівок на паливних елементах у другій половині цього десятиліття, і ми переконані, що нам це вдасться».

Модельний ряд електровантажівок Volvo Trucks для Європи

 • Volvo FH Electric – для місцевих та регіональних перевезень;
 • Volvo FM Electric – універсальна вантажівка для місцевих перевезень, будівельної галузі та регіональних перевезень;
 • Volvo FMX Electric – для більш чистих та тихіших перевезень в будівельній та гірничодобувній галузях;
 • Volvo FE Electric – для місцевих та міських перевезень, а також вивезення відходів;
 • Volvo FL Electric – для місцевих та міських перевезень.

Програма також включає Volvo VNR Electric для ринку Північної Америки.

Технічні факти:

Volvo FH, FM і FMX Electric:

Запас ходу до 300 км. Постійна потужність 490 кВт. Максимальний крутний момент 2400 Н·м. Ємність акумулятора до 540 кВт-год. Повна вага автопоїзда (GCW) до 44 тон.

Volvo FE Electric:

Запас ходу до 200 км. Постійна потужність 330 кВт. Максимальний крутний момент до 850 Н·м. Ємність акумулятора до 264 кВт-год. Повна вага автопоїзда (GVW) 27 тон.

Volvo FL Electric:

Запас ходу до 300 км. Постійна потужність 165 кВт. Максимальний крутний момент до 425 Н·м. Ємність акумулятора до 396 кВт-год. Повна вага автопоїзда (GVW) 16 тонн.

Медиа


 • Підпишіться на новини спецтехніки:

  Будь в курсі! Підпишись на e-mail розсилку новин

  Продаж спецтехніки:

  Буровая установка ЛБУ-50 маленькая наработка
  (СПЕЦТЕХНІКА / Буріння)

  Буровая установка ЛБУ-50 маленькая наработка

  Рубальна машина RM 71
  ( / ОБЛАДНАННЯ)

  Рубальна машина RM 71

  Рубальна Машина RM 41
  ( / ОБЛАДНАННЯ)

  Рубальна Машина RM 41

  Impactor 250
  ( / ОБЛАДНАННЯ)

  Impactor 250