Вівторок, 28 червня 2022 15:42

Міноборони озвучили вражаючу кількість Bayraktar TB2 на озброєнні ЗСУ

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, оголошена кількість Bayraktar TB2, які замовило Міноборони України від 24 лютого, є дійсно приголомшливою

Від 24 лютого Збройні Сили України отримали до 50 ударно-розвідувальних дронів Bayraktar TB2 від турецької компанії Baykar, які приєднались до тих, які вже були у строю до початку вторгнення армії РФ. Саме такі цифри озвучив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Плани України щодо придбання Bayraktar TB2 теж масштабні. Тільки з 24 лютого Міноборони поставило на озброєння наших військових до півсотні «літачків». Ще кілька вже законтрактовані та оплачені МОУ і ми очікуємо їх вже у липні», - повідомив міністр оборони України.

Більше того, за його словами під потребу ЗСУ ще у десятках цих дронів майже всі потужності заводу Baykar будуть зосереджені на забезпеченні потреб українського війська.

Також міністр оборони подякував Baykar за намір передати три дрони Bayraktar TB2 безкоштовно після того, як українці зібрали за закликом волонтера Сергія Притули гроші на БПЛА. І це вже другий випадок після того, як аналогічний акт дієвої підтримки України компанія Baykar здійснила після волонтерського збору коштів на дрон у Литві.

Загалом, якщо брати поставки трьох комплексів починаючи з 2019 року, два з яких потрапили у Повітряні Сили, а ще один значно більшого складу до ВМСУ, а також ще близько 50 дронів, то скоріш за все зараз ЗСУ оперують десь 10-16 комплексами Bayraktar TB2.

Також стає цілком зрозуміла і майже повна їх відсутність у медіапросторі після перших декількох тижнів після вторгнення РФ, коли активно демонструвались удари з них по ЗРК рашистів та навіть ешелонам з пальним.

Після цього поява Bayraktar TB2 в ефірі була зв'язана лише із такими подіями, як знищення рашистів у Чорнобаївці, острові Зміїний та ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ.

Враховуючи можливості дрона бачити на півсотні кілометрів та передавати координати цілей, Bayraktar TB2 став незамінним інструментом для постійної цілодобової розвідки сил та позицій армії РФ.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, така кількість БПЛА, навіть враховуючи цілком можливі втрати декількох бортів, дозволяють зробити справжній ешелон постійного моніторингу.

 
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: