Неділя, 26 червня 2022 11:41

США передають Україні 18 патрульних катерів

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, в Пентагоні розповіли, які саме 18 патрульних катерів відправлять до України у рамках нової військової допомоги на 450 млн доларів.

До цього переліку входять два 35-футових річкових судна SURC (Small Unit Riverine Craft), десять 34-футових патрульних катерів типу Sea Ark Dauntless і шість 40-футових морських бойових патрульних катерів.

«Здебільшого вони призначені для захисту річкових шляхів, щоб Україна могла зберегти контроль над ними. Ці катери також можна використовувати у прибережних районах», — сказав високопоставлений чиновник з Міноборони США під час брифінгу в Пентагоні 24 червня.

12-метрові SURC від компанії SAFE Boats є стандартними катерами морської піхоти та ВМС США, що використовуються на річках. Катер може розвивати швидкість від нуля до 25 вузлів за 15 секунд, а максимальна його швидкість становить 40 вузлів.

Зазвичай він оснащений подвійними шестициліндровими дизельними двигунами Yanmar потужністю 440 кінських сил. Судно має радіус дії 250 морських миль. Катери мають три точки для встановлення озброєння — 7,62 мм або 12,7 мм кулеметів чи 40-мм автоматичних гранатометів Mk 19.

Sea Ark Dauntless — це 10-метровий алюмінієвий катер виробництва US Watercraft. Він має ширину 3,7 метри, осадку трохи менш як 1 метр, і може перевозити до семи тонн. Ці човни дуже часто використовуються для захисту портових районів де базуються кораблі ВМС.

Щодо 40-футових бойових патрульних катерів то Пентагон не уточнює, які саме катери відправляться в Україну.

Україна гостро потребує подібних катерів для захисту внутрішніх водних шляхів, адже, як відомо, наразі створюється Дніпровська річкова флотилія ВМС України, перший дивізіон якої, що був сформований у березні, вже заступив на службу.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, основу катерного складу новосформованого дивізіону становлять мобілізовані та переобладнані рибальські та прогулянкові судна та катери.

 
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: