Четвер, 23 червня 2022 09:58

Німеччина передасть ЗСУ 30 зенітних Gepard з боєкомплектом на 11 секунд вогню

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, Німеччина опублікувала детальний список того, що передала та планує передати з озброєння та військової техніки до України

Уряд Німеччини опублікував перелік переданого та запланованого до передачі озброєння, військової техніки та спорядження для України.

І зробив це настільки педантично, що скоріш за все, намагався дати відповідь на питання, чому постачає значно менше озброєння та військової техніки, ніж очікує не тільки вся Україна, а й колеги по блоку НАТО та інші союзники.

У вкрай деталізованому списку зазначено все, включно із біноклями у кількості 125 штук, генераторами - 12 одиниць та лазерними далекомірами у кількості 38.

Але буде вкрай несправедливим не вказати 3000 пострілів та 900 пускових Panzerfaust 3, 500 ПЗРК Stinger, 100 тисяч ручних гранат та 2700 ракет «Стріла», а також величезну кількість іншого легкого озброєння, припасів та амуніції.

Як і промовчати про підтримку Німеччиною та німцями українських біженців.

Але щодо важкого озброєння то поки відомо лише про сім САУ PzH 2000, які нарешті потрапили до ЗСУ, а все інше знаходиться у списку «заплановано».

І в цьому переліку найбільш дивує позиція з 30 одиницями самохідних зенітних установок Gepard, які передаються з 6000 снарядами 35х228. Саме так зазначено у переліку - установки зі снарядами.

Що з максимальною вірогідністю вказує на те, що інша позиція із зенітними боєприпасами призначена для інших зенітних систем, зокрема для ЗСУ-23-4 , які були на озброєнні у Східній Німеччині у загальній кількості понад 130 одиниць. Тим пак, про брак снарядів до Gepard було повідомлено раніше.

Але справа в тому, що це не просто мінімальна кількість боєприпасів, а навіть не повний боєкомплект на одну машину. Бо штатна кількість боєприпасів у Gepard складає 640 снарядів, а уряд Німеччини передає з розрахунку по 200 на машину.

Враховуючи швидкострільність двох автоматичних гармат Gepard сумарно у 1100 пострілів за хвилину кожна з них зможе вести вогонь трохи менше 11 секунди.

Водночас, звісно, Німеччина не є єдиною країною в озброєнні якої використовується снаряд 35х228. Зокрема він призначений для зенітної установки Oerlikon GDF, яка стоїть на озброєнні майже 40 країн, з яких 8 члени НАТО. Більше того, він виробляється і за ліцензією у Туреччині.

Але сам факт навіть не передачі Gepard без повного боєкомплекту, а лише плани, про які говорять ще з квітня, після всіх епізодів непостачання озброєння для України, виглядає доволі... послідовно.

Водночас також необхідно зазначити, що у переліку важкого озброєння, яке заплановано до передачі вказано зенітний ракетний комплекс IRIS-T SLM, який очікується не раніше осені, контрбатарейний радар COBRA, який також ще мають виготовити, а також три ракетні системи MARS більш відомі, як M270.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, також завдяки цьому переліку стало відомо про план Данії передати Україні 54 бронетранспортери M113, фінансування чого здійснюється Німеччиною.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: