П'ятниця, 29 квітня 2022 11:08

Данія передасть Україні модернізовані бронетранспортери M113

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, техніку передадуть в рамках пакету військової допомоги у 90 млн дол, який прем’єр-мінстр країни Метте Фредеріксен оголосила 21 квітня під час візиту в Україну.

Про це пише суспільний телерадіомовник Danmarks Radio. Данські журналісти не володіють інформацією про те, коли бронетранспортери відправлять в Україну.

Парк M113 Збройних сил Данії налічував у різний час до 700 машин. В 2020 році країна оголосила про намір утилізувати бронетранспортери, які використовує з 1964 року, оскільки переходить на модерні колісні БТР Piranha V.

Відомо, що данські M113 пройшли через кілька хвиль модернізації у 90-их та 2010-их роках, які отримали позначення G3 DK і G4 DK відповідно.

Машини отримали більш потужний 10,6 л дизельний двигун з турбонадувом потужністю 300 к.с. При тому двигун відповідає вимогам EURO2 і може бути замінений в польових умовах впродовж.

M113 G3 DK також обладнали зовнішніми паливними баками та сучаснішими гусеничними траками. Замінили і обігрівач. Після цього вага машини зросла до 15 тон.

БТР отримав і нову покращену систему керування та гальмування. Корпус 70 машин подовжили на 66 см і додали один каток.

Машини які використовували в Афганістані отримали підсилений бронезахист дна та гумові гусені. У десантному відсіку встановили сидіння, що регулюються.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, данська армія має низку машин створених на базі M113: командно-штабна машина, контрбатарейна РЛС, самохідний міномет, інженерна машина, ремонтна машина, санітарний бронетранспортер, пожежна машина, БМП з 25 мм гарматою.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: