П'ятниця, 14 червня 2024 16:39

Ukraine Recovery Conference: ключові результати конференції в Берліні

Цьогорічна Міжнародна конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference, #URC2024) була наймасштабнішою за всі роки:

  • понад 3400 учасників, в тому числі 700 представників бізнесу, понад 100 представників міст та муніципалітетів, think tanks та організацій громадянського суспільства, а також понад 300 представників медіа,
  • більш ніж 20 дискусійних обговорень, 4 пленарні сесії, 7 круглих інвестиційних столів, сотні угод та двосторонніх зустрічей,
  • 60 бізнес стендів та Recovery Forum для громад і бізнесу.

В рамках дводенної конференції представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури взяли участь в обговоренні викликів відновлення та підписанні низки міжнародних договорів. Зокрема, для відновлення зруйнованого житла українців на Конференції підписали угоди на майже €260 млн:

  • угода із Банком розвитку Ради Європи на €100 млн — для продовження єВідновлення,
  • угода з ЄІБ на €100 млн для модернізації соціальних послуг та відбудову критичної інфраструктури,
  • зміни до Грантової угоди з Міжнародним банком реконструкції та розвитку за проєктом HOPE, які дадуть можливість залучити додатковий грант $62 млн для компенсацій для дрібних та середніх ремонтів житла, а також розроблення проєктної документації для відновлення пошкоджених багатоквартирних будинків.

Крім того, угода про грант між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку за проєктом RELINC дадуть можливість залучити додатковий грант на $230 млн для вдосконалення морського та залізного сполучень.

Серед ключових подій URC2024:

  • Відбулось десяте засідання Керівного комітету Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України (MDCP), з фокусом на розвиток співпраці в рамках головних пріоритетів України у відновлені та економічному розвитку.
  • Україна приєдналась до Нової Лейпцизької хартії розвитку міст – логічний і символічний крок, який демонструє прихильність до великої справи Європи з оновлення міст, які мають бути комфортними для їхніх мешканців. Такий комплексний підхід до містопланування, є наріжним каменем відбудови.
  • Підписано Меморандум про взаєморозуміння з міжнародною технологічною компанією Mastercard щодо створення умов для майбутнього відновлення туристичної галузі та розвитку туристичного потенціалу України.
  • Презентовано новий функціонал та практичні результати роботи державної цифрової екосистеми управління відновленням DREAM. Нові функції допомагають громадам покращити представленість власних проєктів відновлення, а іноземним партнерам – відбирати проєкти для підтримки.

Крім того українські громади-учасниці Конференції започаткували нові партнерства, отримали корисні контакти та інформацію на перспективу. Підписані угоди та домовленості про нові підтвердили налаштованість наших партнерів продовжувати підтримувати Україну у відновленні житла, посиленні стійкості, розбудови спроможності, запровадженні енергоефективності, розвитку логістики, посиленні критичної інфраструктури та підготовці до зими.

Конференція URC2024 продовжила консолідацію сталої міжнародної підтримки для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. Конференція також посилила Україну на шляху до ЄС: започатковані нові та посилені існуючі зв’язки між українськими громадами та їхніми партнерами.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram
Купити техніку

Продати техніку

Оренда техніки

Підпишіться на новини спецтехніки:

News: