Середа, 12 червня 2024 09:52

Усі екскаватори вітчизняного виробництва викуплено до кінця року

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, для для будівництва фортифікаційних споруд команда Петра Порошенка викупила у заводу «ТДС» усі обсяги виробництва екскаваторів-навантажувачів на 2024 рік.

Днями одного із таких механічних копачів отримала легендарна 10-та гірська штурмова бригада «Едельвейс». Командування цього підрозділу зробило запит до Фонду, оскільки на нових позиціях швидко вручну лопатами не зробити повноцінні окопи та бліндажі.

Замовники отримали у дарунок екскаватор-навантажувач BL105, виготовлений у цехах ТОВ «ТДС Укрспецтехніка». Ця машина моє повний привід на однорозмірні колеса (16.9-28) попереду та позаду.

Унікальність BL105полягає  в тому, що така ходова база має кілька режимів управління, починаючи від роботи тільки передньої колісної пари у класичному режимі повороту.

При потребі оператор може включити в режим повороту задню колісну пару – в той же бік, що і передні колесі, чи у протилежний бік.

За необхідності оператор може здійснювати під’їзд до операційної точки діагональним ходом. Такого режиму інша модель «ТДС» BL75, що також поставляється у бойові підрозділи, не отримала.

Щоправда, там різнорозмірні колеса (14-17.5/19.5L-24), попереду стоять значно менші шини.Обидві моделі мають практично однаковий силовий потенціал – 135 к.с. у "сто п’ятого" екскаватора-навантажувача і на 10 к.с. менше у "сімдесятп’ятки".

А ось ківш екскавації у них однаковий – 0,3 кубометра, чого не скажеш про фронтальний ківш: у BL105 має об’єм 1,25 м куб, а у BL75 він трохи менший – однокубовий.

Однак в екскавації BL75 має переваги в робочій зоні. Екскаватор копає з витягнутим телескопом на глибину 5,21 м (у BL105 - 4,5 м), а по радіусу – 6,71 м (у BL105 – 6,4 м). Щоправда, у висоті розвантаження він програє – 2,65 м проти – 3,33 м.

У всякому разі обидві моделі на будівництві окопів, бліндажів, капонірів та інших фортифікаційних споруд чи будь-яких інших господарчих робіт мають великий попит.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, всі обсяги виробництва цих машин заводом «ТДС» команда Петра Порошенка законтрактувала до кінця року, що нашим Силам оборони тільки на руку – потреба у фортифікаційній операційній техніці не просто велика, а дуже велика.

 

 
Інформація:

Купити техніку

Продати техніку

Оренда техніки

Підпишіться на новини спецтехніки:

News: