Середа, 27 липня 2022 13:55

Польща купує відразу 1000 новітніх танків «Чорна пантера»

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, в наступні декілька років Варшава планує вдвічі збільшити бронетанкових парк своєї армії

В 2022 році армія Польщі має отримати перші із 180 уже замовлених південнокорейських танків K2 Black Panther.

На наступному етапі поляки хочуть отримати загалом аж 800 танків К2, частина з яких вироблятиметься безпосередньо в Польщі, та буде доведена до стандарту PL. Про це в інтерв’ю порталу Defence24 розповів міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

За його словами, окрім майже тисячі танків K2 Black Panther південнокорейського та польського виробництва, Польща планує також отримати самохідні мости та броньовані ремонтно-евакуаційні машини для забезпечення цих танків.

Бодай приблизну вартість такої закупівлі та бодай орієнтовний строк такої поставки Блащак розкривати не став.Тут варто звернути увагу взагалі на інший момент – в наступні декілька років Польща хоче збільшити як мінімум удвічі бронетанковий парк своєї армії.

Якщо поглянемо в довідник The Military Balance за 2021 рік, то побачимо, що Польща має 250 танків Leopard 2 різних модифікацій.

До цього варто доплюсувати уже замовлені 250 нових танків M1A2 SEP v2 Abrams та 116 вживаних M1 Abrams, які в наступні декілька років гарантовано має отримати армія Польщі, загалом 366 танків.

Також, якщо уважно прочитаємо The Military Balance за 2021 рік, то зауважимо, що навіть після передачі польських Т-72М1 для ЗСУ в строю польської армії має бути ще мінімум 70 танків.

І при цьому не варто виводити із рівняння також танки PT-91 Twardy, котрих на кінець 2021 року армія Польщі мала 232 одиниці (навіть якщо ми не знаємо напевне, скільки саме танків цього типу вже також передані для ЗСУ).

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, варто пам’ятати, що на кінець минулого року польські збройні сили мали усього 808 танків.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: