Подібні ЗРК отримала 3-я окрема штурмова бригада, яка оприлюднила нові фотографії з системою.
Під час модернізації від HMMWV залишилися тільки платформа, на яку встановили нову кабіну та пускову установку ракет. Також на дах додали комплекси радіоелектронної боротьби проти FPV-дронів.
Мобільна система протиповітряної оборони отримала керовані ракети класу «повітря-повітря» P-73.
«Старе залізо — не вирок. Ми переосмислили платформу й залишили головне — маневровість і мобільність. Авіаційна ракета класу «повітря-повітря» тепер сухопутна: «вистрілив і забув» — ракета атакує ціль, ППО змінює позицію, а наші бійці — прикриті», – розповіли у бригаді.
Авіаційна ракета має деяку перевагу, адже працює за принципом «вистрілив і забув», її не треба супроводжувати, як деякі інші ракети ЗРК.
Це дає змогу комплексу ППО відразу змінити позицію після пострілу, щоб не наражати себе на удар у відповідь.
Ракета P-73 залежно від варіанту може захоплювати цілі в передню напівсферу на відстані від 20 (РМД-1) до 40 (РМД-2) кілометрів, у задню – до 300 метрів.
На озброєнні протиповітряної оборони в Україні на базі HMMWV також стоять комплекси AN/TWQ-1 Avenger.
Нещодавно вони допомагали відбивати масовану атаку ворожих дронів на Київщину.
Avenger застосовує відносно дешеві та розповсюджені ракети від переносного зенітного ракетного комплексу FIM-92 Stinger, які масово постачаються в Україну західними країнами-партнерами.
Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, ракети дають можливість наносити ураження повітряним цілям на висотах до 3,8 км та дальностях до 5,5 км. Бойова машина озброєна 8 ракетами та 12,7-мм кулеметом Browning M2.