Понеділок, 15 листопада 2021 15:16

Відбулося засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розподілу дозволів ЄКМТ

11 листопада 2021 року відбулось чергове засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розподілу дозволів ЄКМТ, у ході якого було обговорено ряд питань для забезпечення належної організації конкурсу та своєчасного розподілу дозволів ЄКМТ на 2022 рік.

Зокрема, діючою редакцією Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 20 серпня 2004 року № 757, передбачено, що одними із основних показників, які враховуються для визначення кількості дозволів ЄКМТ, а також кількості прав, що встановили обмеження щодо в’їзду на свою територію за дозволами ЄКМТ, є кількість допущених до участі у конкурсі транспортних засобів автомобільних перевізників-учасників конкурсу та кількість перевезень за I - III квартали поточного року, виконаних автомобільними перевізниками за дозволами ЄКМТ та разовими дозволами.

З огляду на це, прийнято рішення звернутись до відповідних органів з переліком транспортних засобів, згідно поданих автомобільними перевізниками електронних анкет на участь у конкурсі для отримання дозволів ЄКМТ, для їх перевірки на предмет виконання вимог, передбачених абзацом шостим та сьомим пункту 1 розділу ІІІ Порядку, а саме наявності на кожен автомобільний транспортний засіб ЄКМТ-сертифікату виробника транспортного засобу, ЄКМТ-сертифікату придатності до експлуатації та визначених Порядком умов використання транспортних засобів.

Також, важливим було питання щодо інформації стосовно ефективності використання разових дозволів на міжнародні автомобільні перевезення та дозволів ЄКМТ за 9 місяців 2021 року, що була оприлюднена на офіційному вебсайті Державної служби України з безпеки на транспорті. У ході обговорень прийнято наступне рішення: для тих автомобільних перевізників, якими встановлено невідповідність даних на сайті ДСБТ, у термін до 22.11.2021 надати на ім’я Голови Конкурсної комісії підтверджуючу інформацію стосовно кількості виконаних перевезень у міжнародному сполученні з використанням разових дозволів та дозволів ЄКМТ на електрону адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. За результатом опрацювання поданих звернень, Державною службою України з безпеки на транспорті до 25.11.2021 буде подано на розгляд Конкурсній комісії уточнену інформацію по ефективності використання дозволів з метою її врахування у розподілі дозволів ЄКМТ на 2022 рік, як це і передбачено Порядком.

Також, Державною службою України з безпеки на транспорті на розгляд Комісії було надано перелік автомобільних перевізників, які не подавали відривні листи бортових журналів протягом І – ІІІ кварталів поточного року а невиконання даної вимоги Порядку передбачає нарахування штрафних балів, що в свою чергу теж враховується при розподілі дозволів ЄКМТ.

У разі встановлення невідповідності, відповідно до поданого переліку, рекомендуємо у зазначений вище термін автомобільним перевізникам надати підтверджуючу інформацію щодо звітування про використання дозволів ЄКМТ.