Рада безбар’єрності створена для контролю стану виконання Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
Безпечний та комфортний доступ до вагонів, автобусів, вокзалів, аеропортів для кожного пасажира є пріоритетом Мінінфраструктури. У 2021 — 2022 роках будуть проведені наступні заходи:
проведення моніторингу доступності всіх ключових об’єктів інфраструктури;
встановлення нової навігації з урахуванням потреб маломобільних груп населення;
оновлення нормативної бази (ДБН, ДСТУ тощо), приведення до міжнародних стандартів, що передбачає унормування потреб маломобільних груп населення ще на етапі розробки проєктів;
запуск тренінгових програм для підвищення рівня комунікації персоналу об’єктів транспортної інфраструктури.
Активна співпраця Міністерства з міжнародними та громадськими організаціями, яка передбачає обмін досвідом та відкритий діалог, пришвидшить реалізацію планів.
«Наш план з розбудови країни у рамках «Великого будівництва» стосується всіх українців, незалежно від статі, віку чи стану здоров’я. Я вдячній команді Першої Леді за те, що ми отримали додатковий майданчик для координації дій зі створення безбар’єрної інфраструктури. Ми зробимо все можливе, щоб всі без виключення громадяни України почували себе комфортно у подорожах», — зазначив у своєму виступі Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Нагадаємо, що за ініціативи Першої леді, Мінінфраструктури запустило проєкт спільно з UNICEF Ukraine на базі міжнародного аеропорту «Бориспіль». Його мета — привести до міжнародних стандартів комфорту та безпеки для маломобільних груп населення простір аеропорту.