Вівторок, 01 червня 2021 17:38

Укравтодор автоматизує керування дорогами

Державне агентство автомобільних доріг України продовжує реформу системи керування якістю доріг. Мета – забезпечити фундамент для прийняття керівних рішень на основі даних, data-based policies. За планами та стратегіями має стояти наука.

Для цього було розроблено єдину систему керування станом автомобільних доріг E-ROAD з широким спектром аналітичних інструментів. Вона містить інтерактивну мапу дорожніх робіт з інформацією про контракти підрядників та актуальний хід будівництва.

E-ROAD супроводжує усі етапи відновлення і утримання автошляхів чи штучних споруд: від планування та розробки проєкту до ремонту чи будівництва.

Система дозволяє у реальному часі стежити за виконанням робіт на дорогах, забезпечуючи прозорість у взаємодії між Службами автомобільних доріг в областях (САД) та підрядними організаціями, а також між САД і Укравтодором.

Завдяки використанню оперативних та об’єктивних даних у E-ROAD контроль за використанням коштів, дотримання термінів робіт стає ще більш жорстким. Інформація у системі оновлюється щодня, завдяки чому оперативність прийняття рішень замовниками робіт зростає.

Як було раніше?

Контроль за ходом виконання робіт здійснювався на основі передусім паперової документації, що знижувало швидкість опрацювання даних. Обмін інформацією за вертикаллю інспектор-САД-Укравтодор працював повільно.

Які переваги застосування інформаційної системи E-ROAD?

 • Автоматична пріоритизація проєктів, оперативна обробка пропозицій від САД, можливість створення та порівняння “версій” плану фінансування;
 • Інструмент для контролю за виконанням поточного середнього ремонту, капітального ремонту, будівництва та реконструкції;
 • Відстеження контрольних дат та фізичних показників за основними видами робіт, оперативно-фінансового виконання, обсягів перерахованих коштів підряднику;
 • Електронний реєстр договорів із веденням виплат, актів у розрізі джерел фінансування;
 • Інструмент для контролю за будівництвом майданчиків Системи Зважування-у-русі (WIM);
 • Механізм для візуального аналізу поточної ситуації виконання ремонтів та будівництва за допомогою Карти ремонтів та Карти мережі автомобільних доріг України.

E-ROAD обробляє надану Системою WIM інформацію щодо потоку транспортних засобів та здійснених порушень в розрізі годин або днів, суми потенційних штрафів, забезпечує можливість пошуку порушника за номерним знаком.

Забезпечено можливість сформувати будь-який звіт на основі зібраних даних.

Поки що система E-ROAD – лише для внутрішнього користування, однак Укравтодор працює над додатковим функціоналом для громадян, завдяки якому ті зможуть брати участь у процесах контролю за ремонтом доріг.

Нагадаємо, що E-ROAD – частина стратегії покращення управління якістю Державного агентства автомобільних доріг України. Вона передбачає також:

 • Застосування на найбільших дорожніх проєктах міжнародно визнаних форм договорів, у тому числі – FIDIC, NEC тощо.
 • Із наступного року – повну автоматизацію пріоритетизації ремонтних та будівельних робіт завдяки системі HDM-4. У рамках плану НДКР на цей рік включили й навчання спеціалістів для роботи з системою, яка використовується 134 урядами країн, рекомендована Світовим банком та обома світовими дорожніми асоціаціями.
 • Формування нормативної бази для застосування BIM-технології в проєктуванні інфраструктурних об’єктів. • Інформація:  Підпишіться на новини спецтехніки:

  Будь в курсі! Підпишись на e-mail розсилку новин

  News:

  Продаж спецтехніки: