Четвер, 29 серпня 2024 16:48

Фізична безбар’єрність: як облаштувати доступний вхід до будівлі

Цього разу роз’яснення стосуватиметься забезпечення доступності до входів у будівлі*. Адже наявності одного лише пандуса недостатньо: ґанок, двері та тамбур теж мають відповідати принципам безбар’єрності.

Для вільного і безпечного входу до будівлі для людей на колісних кріслах, милицях, протезах та батькам з дитячими колясками двері повинні бути без порогу та мати ширину просвіту 90 см і більше.

Якщо влаштування порогу у дверях є необхідністю, то він не повинен перевищувати 2 мм, при цьому з двох сторін порогу необхідно облаштувати скоси. Також поріг необхідно контрастно виділяти кольором, адже це значно полегшує орієнтування особам з порушенням зору.

У тамбурі має бути забезпечений вільний простір, достатній для маневрування для дорослих з дитячим візком та людей на колісному кріслі. Таким чином, глибина тамбурів у громадських будівлях та спорудах повинна бути не менше ніж 1,8 м, а в житлових будинках - не менше 1,5 м, за ширини не менше ніж 2,2 м.

Двері, що гойдаються на завісах, та обертові двері є бар’єром для осіб з інвалідністю, тому їх треба продублювати дверима, призначеними для маломобільних груп населення. Також важливо, щоб двері фіксувались у положеннях «відчинено» і «зачинено», наприклад, для того, щоб мати з дитячою коляскою могла безперешкодно потрапити в будівлю.

У полотнах зовнішніх дверей рекомендується передбачати оглядові панелі, заповнені прозорим і протиударним матеріалом. Таким чином людина зможе бачити, чи йде хтось з іншої сторони, щоб уникнути удару дверима.

Слід також передбачати контрастне маркування скляних, прозорих дверей та у випадках, коли колір дверного полотна збігається за кольором фасаду будівлі.

*детальніше: ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення"

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram




Купити техніку

Продати техніку

Оренда техніки

Підпишіться на новини спецтехніки:

News: