Четвер, 21 липня 2022 09:49

Українські перевізники зможуть їздити до ЄС на вантажівках класу «Євро-3»

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, угода «Транспортний безвіз» дає змогу українським автоперевізникам працювати в Європі на вантажівках екологічного стандарту «Євро-3».

Підписання Угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом («Транспортний безвіз») надало можливість українським перевізникам в'їжджати у ряд країн Євросоюзу на вантажних машинах та автобусах екологічного стандарту «Євро-3».

Станом на 20 липня українські перевізники можуть без дозволів на ТЗ класу Євро-3 в’їхати в Австрію, Бельгію, Болгарію, Грецію, Данію, Естонію, Іспанію, Італію, Латвію, Литву, Нідерланди, Німеччину, Польщу, Португалію, Румунію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Хорватію та Чехію.

20 липня до переліку цих країн додалася Польща. Також міністерство інфраструктури України веде переговори про допуск транспорту класу «Євро-3» з представниками Франції та Швеції.

«При плануванні маршруту необхідно врахувати, що всередині кожної країни ЄС, в залежності від типу місцевості, де проходить та чи інша транспортна магістраль, діють різні обмеження щодо класу екологічності.

В’їзд до окремих населених пунктів чи міст може бути обмежено для ТЗ класу не нижче Євро-4 чи Євро-5, а в окремих районах Австрії тільки Євро-6.

Також слід пам’ятати, що в країнах Європейського Союзу встановлено плату за користування транспортною інфраструктурою, яка залежить від класу екологічності транспортного засобу.

Чим нижчий клас екологічності ТЗ, тим вища плата проїзду», - йдеться в повідомленні «Укртрансбезпеки».

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, виконання не передбачених Угодою перевезень здійснюється за відповідними дозволами, на яких зазначено вимоги до класу екологічності транспортних засобів.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: