Понеділок, 16 травня 2022 11:44

Росія націоналізувала заводи Renault. Буде випускати «Лади» і «Москвичі»

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, французька група Renault пішла з Росії. Заводи «АвтоВАЗу» в Тольятті та Іжевську, що належали французам, перейшли у власність уряду РФ, а московський завод – у власність мерії міста.

За умовами угоди, власником 100% акцій ЗАТ «Рено Росія» став уряд Москви, а 67,69% акцій «АвтоВАЗ» – державне підприємство НАМІ, що розробляло проєкт автомобіля Aurus. Власником решти акцій «АвтоВАЗ» залишається корпорація «Ростєх».

При цьому Renault отримала шестирічний опціон на зворотний викуп своєї частки в «АвтоВАЗ», якщо захоче повернутися.

В Тольятті тепер планують випускати тільки «Лади», а на московському заводі збираються відновити виробництво автомобілів під брендом «Москвич».

Основним партнером відродженого заводу «Москвич» стане КамАЗ. На першому етапі буде організовано виробництво класичних автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння, а в перспективі – й електромобілів, стверджується на сайті мерії Москви.

Російський ринок був другим за величиною для Renault. Наприкінці 2021 року компанія оцінювала свій бізнес у країні в $2,4 млрд. Близько десятої частини свого виторгу французький автовиробник отримав від продажу в Росії.

11 березня Bloomberg написав з посиланням на джерела, що Renault не хоче рвати зв'язки з Росією, боячись націоналізації «АвтоВАЗу».

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, але трохи менше аніж за два тижні — 23 березня — французький концерн все ж офіційно оголосив про припинення роботи заводу в Москві та про те, що розглядає доступні варіанти щодо частки в «АвтоВАЗі».

 
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    News: