Неділя, 04 листопада 2018 16:56

Автоклуб ACE Lenkrad провів тестування зимових та всесезонних шин

Журнал європейського автоклубу ACE Lenkrad провів тестування і порівняв 9 зимових шин та 3 всесезонні покришки розміром 185/65 R15.

Шини для сучасних компактних автомобілів
У Німеччині ACE Lenkrad – офіційний журнал європейського автомобільного клубу (Auto Club Europe), другий за величиною автомобільний клуб у країні з понад 620 000 учасників. Цього року, готуючись до зими, фахівці журналу вирішили порівняти 9 зимових і 3 всесезонні шини розміром 185/65 R15:

- Bridgestone Blizzak LM001
- Continental WinterContact TS 860
- Dunlop Winter Response 2
- Goodyear UltraGrip 9
- Kenda Wintergen 2 KR501
- Kumho WinterCraft WP51
- Nexen Winguard Snow G WH2
- Nokian WR D4
- Pirelli Cinturato Winter
- Continental AllSeasonContact
- Michelin CrossClimate +
- Nokian Weatherproof

Зверніть увагу, що в переліку відсутня продукція Michelin, оскільки Alpin 6 не був офіційно доступний у продажу на момент тестування.

Вказаний розмір шини (185/65 R15) дуже поширений на сучасних компактних автомобілях, таких як Opel Corsa, Volkswagen Polo або Citroën C3. Сьогодні всесезонні шини пропонують справжню альтернативу для зимових шин. Ось чому ACE хотіла порівняти їх з зимними шинами в однакових умовах. Кожна поверхня (сніг, суха дорога, мокра дорога) пропонувала однакову кількість перешкод та випробувань, щоб в результаті тестів отримати найбільш збалансовану шину з мінімальним компромісом.

Ціна вирішує не все
Перший подив порівняльного тесту – з 12 обраних шин Kenda Wintergen 2 KR501. Ця шина забезпечує найкращу продуктивність на снігу, незважаючи на те, що вона  найдешевша серед усіх інших. Але подив фахівців на цьому обмежився, бо у вологих умовах тривалість гальмівного шляху була більшою на 7 метрів, ніж у конкурентів. Щодо аквапланування, то це випробування шина китайського виробника фактично провалила. Тож за цим критерієм спеціалісти назвали її небезпечною і дали рейтинг "рекомендована за певних умов".

Pirelli Cinturato Winter отримує такий же рейтинг від ACE Lenkrad. Шина італійського виробника менш ефективна на сухій дорозі, порівняно з іншими учасниками випробування. Хоча ця покришка показала дуже хорошу продуктивність на вологих дорогах, особливо в аквапланувальних тестах, де отримала найкращі результати. Однак, низька продуктивність на снігу і досить погане гальмування призвели до низького загального результату.

Всесезонні шини пропонують справжню альтернативу
Незважаючи на те, що всесезонна шина Michelin CrossClimate + не переконала АСЕ в ефективності на снігу або у вологих умовах, ця шина показала хороші результати на сухих дорогах. На такій поверхні це найкраща з усіх інших шин, тож фахівці означили її як „літню шину з зимовими можливостями”.

Nexen Winguard Snow G WH2 не показала нічого надзвичайного, але загалом є досить збалансованою шиною. Все-таки вона показала середні результати у вологих умовах, особливо в тестах з аквапланування.

Bridgestone Blizzak LM001 показала себе на одному рівні з Nexen, але перша шина краще виконує тести на аквапланування. Вона забезпечує збалансовані характеристики, але коштує трохи дорожче. У сухих умовах шина японського виробника демонструє високу продуктивність і має найкращі показники гальмування на цій поверхні.

Kumho WinterCraft WP51 забезпечує хорошу експлуатаційну ефективність на вологій дорозі, особливо в аквапланувальних випробуваннях. На інших поверхнях вона має збалансовані показники. При цьому фахівці наголошують на дуже конкурентоспроможній ціні даної покришки.

Dunlop Winter Response 2 добре збалансована на всіх поверхнях. Вона має короткі гальмівні шляхи на снігу та на сухій дорозі. Шина має дещо вищу за конкурентів ціну, що компенсується найнижчим опором коченню.

Всесезонна шина Nokian WeatherProof особливо ефективна на вологих дорогах і показує набагато кращі дані, ніж більшість порівнюваних зимових шин. І хоча на снігу ця покришка має деякі слабкі місця, у сухих умовах показує високу продуктивність. Ця шина має дуже низький опір коченню в порівнянні з зимовими шинами.

Goodyear UltraGrip 9 має другу найкоротшу гальмівну відстань на мокрих дорогах. Також хороші показники на цій поверхні були в результаті випробувань на стійкість до аквапланування, де вона є найбільш ефективною. На сухих дорогах все добре, але на снігу – нічого видатного з-поміж інших.

Nokian WR D4 показала свою ефективність на всіх поверхнях. На снігу вона має короткі гальмівні відстані і забезпечує високий рівень тяги та комфортності їзди. Хороша на сухих дорогах і також забезпечує високі показники у вологих умовах. Тестування виявило лише один недолік: гальмівні відстані на мокрих дорогах дещо довші за середні показники конкурентів.

Нещодавно випущена всесезонна шина Continental AllSeasonContact забезпечує дуже хороші показники в всіх умовах випробувань. Вона трохи дорожча за зимові шини, проте гальмівний шлях досить короткий як на снігу, так і на мокрих дорогах. На воді, як зазначили фахівці ACE Lenkrad, ця всесезонна шина показала фактично такі ж самі дані, як і зимові шини, що брали участь у тесті. На сухих дорогах вона на тому ж рівні, що й зимові шини. Але, це являється слабким місцем, вважають в німецькому журналі, оскільки всесезонна шина мала б бути більше схожою до літніх шин на сухій поверхні. Але в контексті цього порівняльного тесту, напередодні зими, дане зауваження не вважається принциповим.

Continental WinterContact TS 860 в значній мірі домінує у цьому порівняльному тесті. Вона забезпечує найкоротший гальмівний шлях на сухих та вологих дорогах і має лише другий показник на снігу. Найкраща шина для їзди по всіх поверхнях. Якщо ви придбаєте цю шину, то фахівці ACE Lenkrad не бачить інших компромісів.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    Будь в курсі! Підпишись на e-mail розсилку новин

    News: