Четвер, 30 грудня 2021 11:50

Новий український розвідник Gekata піднявся у небо

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, український повітряний комплекс радіотехнічної розвідки Gekata розпочав льотні випробування.

Комплекс, на базі БПЛА PD-2 від «Ukrspecsystems», було представлено науково-виробничим центром «Інфозахист». «Gekata» призначений для виявлення радіовипромінюючих цілей на відстані у сотні кілометрів.

Основою комплексу «Gekata» є 10-кілограмовий контейнер з обладнанням для ведення радіотехнічної розвідки, який встановлюється на дрон PD-2. За задумом розробників, весь комплекс складається з наземної станції управління та шести дронів.

Три БПЛА мають знаходиться у небі та змінюються по черзі для забезпечення цілодобового моніторингу по фронту 100-км та на глибині до 450 км від місця баражування.

Це дозволяє у режимі 24/7 збирати інформацію про всі об’єкти противника, які випромінюють у радіопросторі та точно визначити їхні координати.

Тобто, мова йде не тільки про пункти управління та командно-штабні машини, а про контрбатарейні радари, РЛС зенітно-ракетних комплексів або літаків, та навіть про звичайні радіостанції рядових бійців противника.

Заявлено, що «Gekata» лише збирає дані, не випромінюючи нічого, а по друге – PD-2 має розмах крила до 5 метрів, що робить його виявлення РЛС доволі важкою задачею.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, можливості комплексу дозволяють відстежувати одночасно до 200 цілей та передавати інформацію про них у режимі онлайн. Або, у разі повної радіотиші чи автономного польоту, накопичувати цю інформацію на внутрішніх носіях.




Інформація: