П'ятниця, 14 лютого 2020 19:43

У 2020 році ЗСУ придбають нову модель броньованого автомобіля

Як стало відомо SpecMachinery.com.ua, на озроєння візьмуть бойову колісну машину «Козак-2М1».

Проєктом державного оборонного замовлення на 2020 рік передбачено укладання нового державного контракту на закупівлю броньованих бойових колісних машин «Козак-2М1» виробництва ПрАт НВО «Практика», повідомляє АрміяInfo.

Броньовані бойові колісні машини «Козак-2М1» значно менші за бронеавтомобілі «Козак-2» і «Варта» за габаритними розмірами в проєкції та вагою, що обумовлено оперативно-тактичними вимогами, наданими безпосередньо Десантно-штурмовими військами та Силами спеціальних операцій Збройних Сил України.

Відзначається, що кошти на закупівлю спеціалізованих броньованих автомобілів «Козак-2» (звичайної версії) та СБА «Варта» проєктом основних показників до державного оборонного замовлення на 2020 рік передбачено лише для здійснення остаточних розрахунків за державними контрактами, укладеними у 2019 році. Укладання нових контрактів на закупівлю вказаної техніки у 2020 році не планується.

Варто додати, що у 2019 році легкий багатофункціональний бронеавтомобіль «Козак-2М1» завершив державні випробування, які тривали декілька років (модель розроблена на основі Спільного рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розроблення спеціалізованого броньованого автомобіля для потреб Збройних Сил України, шифр «Козак-2М», - прим. ДЕ).

Ця модель відрізняється від попереднього ББМ «Козак-2», що постачалися у ЗСУ останні роки, повністю несучим бронекорпусом замість рамного на шасі вантажного автомобіля IVECO. Незалежна підвіска у поєднанні із кліренсом 500 мм та вертикальним ходом коліс у 260 мм, значно підвищує показники прохідності та дає змогу долати перешкоди, недоступні для транспортних засобах із залежною підвіскою.

ББМ «Козак-2М1» розроблений та виготовляється приватним підприємством ПрАт НВО «Практика», що входить до складу «Ліги оборонних підприємств України».

 • Підпишіться на новини спецтехніки:

  Будь в курсі! Підпишись на e-mail розсилку новин

  Продаж спецтехніки:

  Ifa w50
  (ВАНТАЖІВКИ / Самоскид)

  Ifa w50

  SDLG LG956L
  (СПЕЦТЕХНІКА / Навантажувач)

  SDLG LG956L

  Ямобур БКМ-420х2.5
  (СПЕЦТЕХНІКА / Буріння)

  Ямобур БКМ-420х2.5

  Рубальна машина RM 71
  ( / ОБЛАДНАННЯ)

  Рубальна машина RM 71