Таку заяву зробив генеральний директор KNDS Germany Ральф Кетцель під час урочистої церемонії передачі Україні першої колісної гаубиці RCH-155 у Касселі.
Посол України в Німеччині Олексій Макеєв під час промови на церемонії уточнив, що колісна гаубиця RCH-155 стане першою бойовою машиною Збройних сил України, яка буде створена на базі БМП Boxer.
Окрім того, Україна отримає ще одну систему на базі Boxer під назвою Kommandobegleitfahrzeug, що в дослівному перекладі означає «командна машина супроводу». Вона буде оснащена 30-мм автоматичною гарматою.
Однак деталі щодо того, які саме це будуть машини, в якій кількості та які терміни постачання в Україну, наразі залишаються невідомими.
Згідно з інформацією видання, ймовірно, це будуть машини, оснащені дистанційно керованим бойовим модулем RCT30, який також використовується в бойовій машині піхоти Puma.
Бойовий модуль Boxer RCT30 поєднує в собі безпілотну башту від KNDS Germany та перевірений на практиці модуль керування Boxer від ARTEC — спільного підприємства Rheinmetall та KNDS Germany.
Модуль озброєний стабілізованою автоматичною гарматою MK 30-2/ABM калібру 30×173 мм від Rheinmetall, яка забезпечує точне ураження рухомих цілей як з місця, так і під час руху.
Машина також має десантне відділення, яке вміщує до шести повністю екіпірованих піхотинців.
Однак, як зазначає видання, назва «командна машина супроводу» може свідчити про те, що ці бойові машини не використовуватимуться як БМП, але можуть бути застосовані для захисту від безпілотників самохідних гаубиць RCH 155.
За допомогою програмованих боєприпасів та потужного комплексу датчиків оператор модуля RCT30 може перехопити безпілотник у польоті. Що було успішно доведено під час випробувань навесні 2024 року.
RCT30 забезпечує всепогодний круговий огляд оточення на 360 градусів навколо машини.
Інтегроване у систему керування вогнем програмне забезпечення на основі «машинного зору» самостійно виявляє, захоплює та визначає відстань цілей. Оператору залишається лише навестися на них та здійснити постріл.
Виявлення дронів за межами бою також покладено повністю на бойову систему машини.
Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, мережа пасивних датчиків, зокрема радіочастотного та оптичного, засікає появу безпілотників та їх напрямок, після чого в той бік автоматично повертається панорамний приціл, завдяки якому виконується оцінка цілей.