Четвер, 11 лютого 2021 13:41

ТОП-5 цікавих фактів про свічки запалювання Bosch

Свічки запалювання працюють в особливо екстремальних умовах: їм доводиться витримувати напругу до 40 000 Вольт, температуру в камері згоряння понад 1000 ° C і перепади тиску в 100 бар. Щоб забезпечувати стабільно високу якість запалювання при таких надвисоких навантаженнях, свічки повинні мати ряд особливих характеристик.

Вперше автомобільна система запалювання зі свічкою, з'єднаною з магнето високої напруги, була представлена ​​в далекому 1902 році компанією Bosch. Відтоді, протягом уже майже 120 років, німецький бренд встановлює стандарти в цій галузі.

Свічками Bosch сьогодні оснащуються не тільки серійні, але й перегонові автомобілі. Продукція компанії допомагає вигравати автомобільні перегони по всьому світу, а провідні виробники транспортних засобів використовують свічки запалювання Bosch у якості оригінальної продукції.

Що варто знати про свічки запалювання – експертна інформація від інженерів Bosch.

  1. Дорогоцінні метали – для високої продуктивності двигуна.

Сучасні двигуни працюють за дуже високих температур камери згоряння, через що електроди свічок запалювання швидше зношуються. Тому до складу електродів входять сплави дорогоцінних металів. Залежно від металу, що використовується, лінійка свічок запалювання Bosch представлена ​​наступними рішеннями: Bosch Platinum, Bosch Double Platinum, Bosch Iridium або Bosch Double-Iridium. Такі свічки забезпечують першокласний рівень займання для високої продуктивності двигуна.

  1. Свічки запалювання – індикатор стану автомобіля.

За станом відпрацьованої свічки запалювання можна визначити, чи правильно працює двигун, і чи коректно він відрегульований. Якщо з двигуном, пальним або навіть свічкою запалювання щось не так, на останній з'являється характерне ушкодження, так званий «нагар свічки запалювання». З його допомогою фахівці відразу можуть визначити причину несправності та прискорити ремонт.

  1. Процес лазерного зварювання CW продовжує термін служби свічок запалювання Bosch.

Сучасні свічки запалювання відрізняються від своїх «предків», що використовувались за часів перших автомобілів, методом виробництва, матеріалами та дизайном. Наприклад, технологія безперервного зварювання на 360 ° допомогла значно покращити якість продукту. При звичайному імпульсному лазерному зварюванні існує ризик утворення тріщин на центральному електроді в місці зварювання через високий тиск у камері згоряння, а також відриву головки свічки з дорогоцінного металу. Завдяки процесу лазерного зварювання, запатентованому Bosch, такі наслідки виключені, оскільки центральний електрод приварений на етапі виробництва, що значно подовжує термін служби свічки.

  1. Протестовано на перегоновій трасі

Найчастіше нові технологічні рішення в області свічок запалювання Bosch починаються на трасі для перегонів, а автоспорт служить «пересувним центром розробки». Наприклад:

  • Платинові електроди для свічок запалювання вперше були використані в 1970 році на 24-годинних перегонах Ле-Ман для Porsche 917, який у той день прийшов першим. З 1974 року і до цього дня Bosch пропонує високоякісні свічки запалювання з платиновим електродом.
  • Такий тип різьблення, як M10, також спочатку використовувався в автоспорті, а тепер це рішення застосовується в серійних автомобілях.
  • Спочатку розроблявся для двигунів перегонових автомобілів і штекерний роз'єм. Свічки запалювання з таким різьбленням мають подовжений ізолятор для кращого опору та з'єднувач для компенсації довжини.
  • Свічки запалювання з орієнтованим приварним заземлювальним електродом, який точно поєднується з форсункою в камері згоряння, спочатку були розроблені для перегонових автомобілів Ле-Мана, але тепер також використовуються в серійних двигунах з прямим упорскуванням пального.
  1. Коли і як правильно міняти свічки запалювання?

Інтервали заміни свічок запалювання можна знайти в керівництві з експлуатації автомобіля. Однак, Bosch рекомендує проводити щорічну перевірку свічок запалювання і, якщо це необхідно для поліпшення роботи двигуна, їх заміну. Установка свічок запалювання – процес нескладний. Проте, щоб забезпечити справну роботу нової свічки, необхідно дотримуватися деяких правил:

  • перед зняттям старої свічки запалювання видалити з установлювальної шахти бруд і наліт;
  • акуратно викрутити свічки спеціальним свічковим ключем;
  • видалити бруд зі свічкового колодязя;
  • вкрутити нову свічку;
  • для затягування свічки потрібно використовувати динамометричний ключ.

Неправильне встановлення свічок запалювання негативно позначається на ефективності пуску двигуна та його потужності, витраті пального, кількості викидів відпрацьованих газів і навіть може призвести до виходу з ладу компонентів системи запалювання. З огляду на складність сучасних двигунів і окремих компонентів Bosch рекомендує робити заміну свічок на професійних станціях технічного обслуговування, наприклад, у мережі Бош Авто сервіс. Фахівці фірмових СТО мають відповідний рівень кваліфікацій, а також сучасне обладнання для ефективної діагностики та ремонту авто усіх моделей та марок.