Що передбачає пілотний проєкт?
Йдеться про відбір ключових об’єктів транспортної інфраструктури за різними напрямами — залізниця, авіа, громадський транспорт. На них, разом з незалежними експертами, буде проведено аудит на відповідність принципам безбар’єрності.
Результатами проєкту стане створення загальних рекомендацій для розвитку різних типів транспортної інфраструктури — аеропортів, вокзалів, транспортних засобів тощо.
Ключові кроки для розвитку безбар’єрності інфраструктурних об’єктів:
«Остаточний перелік об’єктів ще формується, однак вже підтвердили свою готовність до участі у пілоті аеропорти «Бориспіль» та «Львів», Київський та Харківський залізничні вокзали.
Пілотний проєкт триватиме трохи більше року, після чого ми підіб’ємо підсумки та масштабуватимемо проєкт на загальнонаціональному рівні. У висновку, кожен пасажир, незалежно від статті, віку чи стану здоров’я має отримати від держави якісні та комфортні послуги. А галузь отримає чіткий список завдань, які необхідні для створення безбар’єрного середовища», — розповів Олександр Кубраков.
Під час засідання власний просвітницький проєкт «Довідник безбар’єрності» представила перша леді.
«Ця стратегія створена для людей, і вона про людей. Раз за разом ми стикаємося з тим, що треба пояснювати значення безбар’єрності. Для того щоб зробити поняття більш зрозумілим, у мене виникла ідея: створити єдиний довідник із роз'ясненням основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словником базових понять безбар’єрності», – прокоментувала Олена Зеленська.
Які проєкти Міністерство реалізує вже зараз?
Міжнародний аеропорт “Бориспіль” - це перший проєкт, з яким вже працюємо за зазначеним алгоритмом. За ініціативи Першої Леді, разом з UNICEF та незалежними експертами, проведено аудит об’єкту на безбар’єрність та опрацьовано пропозиції та зауваження. Сьогодні команда “Борисполя” працює згідно чек-листа та планує відповідні закупівлі. На першочергові заходи цього року планується витрати 1,7 млн грн.
Наразі вже реалізується спільний з ЄІБ проєкт «Міський громадський транспорт», в рамках якого міста України отримують трамваї та тролейбуси, розраховані на потреби маломобільних груп населення. 52 нових тролейбуси вітчизняного виробництва вже отримали Суми, Харків та Луцьк. Найближчим часом ще 30 трамваїв та 45 тролейбусів отримають Львів, Харків, Суми, Київ та Луцьк. Загальна вартість цих контрактів у рамках проєкту — 13,7 млн євро.
Відповідно до принципів безбар’єрності розпочинає капітальний ремонт ліфтів та ескалаторів Київський центральний залізничний вокзал. Роботи планується завершити вже до кінця 2022 року, а орієнтовна вартість проєкту — 43 млн грн.
Нагадаємо, що Рада безбар'єрності була створена за ініціативи Першої Леді Олени Зеленської та складається з представників Уряду, під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.