Середа, 09 жовтня 2019 11:06

Армійський всюдихідний КрАЗ перетворили на монету

Як стало відомо SpecMachinery.com.ua, Нацбанк випустить монету із зображенням української вантажівки.

Пам’ятну монету номіналом 10 гривень із зображенням автомобіля-всюдихода КрАЗ-6322 «Солдат», який стоїть на озброєнні ЗСУ, відкарбовано 1 000 000-им накладом (у тому числі 20 тисяч – у наборі «Монети України 2019 року»), повідомили SpecMachinery.com.ua у прес-службі автовиробника. Монету буде введено в обіг після прийняття Постанови Правління Нацбанку. Згідно з Планом випуску пам’ятних монет та сувенірної продукції, опублікованому на офіційному сайті установи, це відбудеться у жовтні-листопаді поточного року.

Українська вантажівка на українській монеті – це символічно, і вони, звичайно, користуватимуться попитом не лише у нумізматів, а й у прихильників КрАЗів та вітчизняної автотехніки. Це стало і головним чинником при визначенні значного, мільйонного, тиражу нової монети. Технічні параметри монети: діаметр – 30 мм, метал – сплав на основі цинку, категорія якості карбування – анциркулейтед, при якій монета має рівний матовий металевий блиск без дзеркальної поверхні.

Такої честі одна з найуспішніших та легендарних модель КрАЗа удостоєна заслужено, адже армійський бортовий автомобілі КрАЗ – універсальний солдат, який не тільки оперативно доставляє особовий склад військових частин, підрозділів спеціального призначення і миротворчих сил, але й надійно та впевнено транспортує різне обладнання, артилерійські системи. За армійським автомобілем КрАЗ-6322 «Солдат» міцно закріпилася назва – всюдихід. Навіть у надскладних природно-кліматичних і дорожніх умовах він демонструє виняткові характеристики з прохідності, маневреності та швидкості.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року вийшла пам’ятна біметалева монета «80 років Полтавській області», на аверсі якої відбито бронеавтомобіль КрАЗ-Ураган. Пам’ятні монети вважаються символом державності та багатим джерелом інформації про важливі багатовікові події, традиції, культуру, спорт і природу. НБУ започаткував власну нумізматичну програму, щоб відзначати ювілейні дати, пам’ятні події давнини і сучасності України та світу.

  • Підпишіться на новини спецтехніки:

    Продаж спецтехніки: