П'ятниця, 17 січня 2020 13:43

Бізнес не підтримав нові обмеження руху вантажівок

Про це розповіли в Європейській Бізнес Асоціації – передає SpecMachinery.com.ua.

Як йдеться в повідомленні, розширення діапазону заборони руху вантажних автівок не дасть бажаного ефекту, як-то зменшення негативного впливу на довкілля. Таку думку висловили експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації, коментуючи законопроєкт №2296, який був зареєстрований у Верховній Раді 21 жовтня 2019 року та прийнятий за основу.

Так, законопроєктом пропонується заборонити рух вантажівок з 6 до 11 години та з 17 до 21 години у містах, чисельність яких перевищує 250 тис. осіб. Нові правила стосуються вантажних автомобілів, маса яких перевищує 8 тонн.

Компанії-члени Асоціації усіляко підтримують екологічні ініціативи органів влади, проте зауважують, що дані зміни навряд чи матимуть позитивний вплив на екологію. Для того, щоб забезпечити доставку вантажів для підприємств та населення з урахуванням нових вимог, необхідно буде замінити один 20-тонний автомобіль на три-чотири автомобілі меншої тоннажності, що призведе до збільшення не лише кількості транспортних засобів, а й обсягів шкідливих викидів.

Зменшення кількості робіт, що виконуються в межах стандартного робочого дня, змусить внести зміни до графіків роботи не тільки логістичних компаній, а й виробників товарів, дистриб’юторів, торгівельних мереж. До того ж це може призвести до затримок та подовження строків доставки вантажів та здорожчання вартості транспортних послуг.

Наразі законопроєкт готується до другого читання. Компанії-члени Асоціації звертаються з проханням до народних депутатів не підтримувати поточну редакцію законопроєкту, а доопрацювати його з урахуванням коментарів та пропозицій від бізнесу.

Зокрема, експерти Асоціації пропонують:

 • Ввести обмеження на рух великогабаритного вантажного автотранспорту лише у вихідні та святкові дні, а також тільки в центральній частині міста;
 • Дозволити в’їзд до міст без обмежень по часу вантажним транспортним засобам стандартів Euro 4, Euro 5 та Euro 6;
 • Дозволити в’їзд вантажного автотранспорту до промислових зон міста без обмежень;
 • Створити належну інфраструктуру об’їзних доріг та облаштувати стоянки для вантажного транспорту.


 • Підпишіться на новини спецтехніки:

  Будь в курсі! Підпишись на e-mail розсилку новин

  Продаж спецтехніки:

  Буровая установка БГМ 1 на базе Зила 157 с конверсии
  (СПЕЦТЕХНІКА / Буріння)

  Буровая установка БГМ 1 на базе Зила 157 с конверсии

  Ifa w50
  (ВАНТАЖІВКИ / Самоскид)

  Ifa w50

  SDLG LG956L
  (СПЕЦТЕХНІКА / Навантажувач)

  SDLG LG956L

  Ямобур БКМ-420х2.5
  (СПЕЦТЕХНІКА / Буріння)

  Ямобур БКМ-420х2.5