П'ятниця, 12 квітня 2019 12:00

Які компанії України могли би працювати на Марсі?

Виходити на міжнародний рівень – це вже несолідно. Масштаби роботи компанії дійсно вражають, якщо вона зазіхає на космос. YouControl дослідив, представники яких галузей мають найбільше перспектив для успіху поза Землею.

На думку членів Всесвітньої Ради з питань космічних технологій, бізнес із п'яти галузей вже в осяжній перспективі може починати підкорювати позаземні простори. Вони говорять про представників сфер транспорту, видобутку, енергетики, будівництва або гостинності. Якщо говорити про Україну, то в нас не так багато компаній, які за масштабами діяльності можуть конкурувати з колегами зі США чи Європи навіть на Землі. Та експерти YouControl вирішили проаналізувати, які з підприємств України з перелічених вище п’яти галузей отримують найбільші доходи і все ж мають найбільше шансів вийти не те що на іноземний, а на космічний ринок. Звичайно, обіграти Ілона Маска та інших активних космічних бізнесменів їм буде складно, але погана та компанія, яка не мріє стати міжгалактичною!

У трійку найпотужніших транспортних компаній України входить дві, що займаються залізничними перевезеннями (АТ “Українська залізниця”, ТОВ “Лемтранс”) і одна – авіа (ПАТ “Авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України”). І їхня виручка за рік перевищує 100 млрд грн.

Дві з трьох ТОП-компаній, що працюють в енергетиці, – державні (ДП “Енергоринок”, ДП “Енергоатом”). Серед приватних до лідерів змогло пробитися лише АТ “ДТЕК”. Разом вони отримали понад 200 млрд грн виручки за 2017 рік.

У ТОП-3 найбільших добувних підприємств потрапили пов’язані з газом, нафтою та вугіллям недержавні компанії (АТ “Укргазвидобування”, ПАТ “ДТЕК ПавлоградВугілля” та ПАТ “УкрНафта”). За 2017 рік вони згенерували виручку в сумі понад 150 млрд грн.

Найбільшу виручку, а відповідно і масштаби роботи, мають компанії, які займаються автомобільними дорогами та будують житло (ТОВ “Шляхове будівництво “Альтком”, ТОВ “Автомагістраль-Південь” та ПАТ “Холдингова компанія КиївМіськБуд”). Хоча ТОП-3 підприємства в будівельній галузі за 2017 рік “напрацювали” лише на суму близько 10 млрд грн.

Дві компанії, що лідирують у готельному бізнесі, – мають одні із найбільш фешенебельних готелів столиці (ТОВ “Готель Менеджмент” та ТОВ “Гранд Менеджмент”). А ще одна –  ПАТ “Нові інжинірингові технології” – надає консалтингові послуги, в тому числі у сфері туризму. Хоча їхня виручка (близько 1 млрд грн) і значна для ринку, порівняно з іншими галузями вони програють.

Підпишіться на новини спецтехніки: