В Україні продовжується ОНЛАЙН-виставка комерційної та спецтехніки

Exhibition.SpecMachinery!

Заходьте та знайомтеся з експозиціями: http://exhibition.specmachinery.com.ua/

Середа, 06 січня 2021 15:20

5 найперспективніших бойових машин України

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, це найцікавіші розробки оборонно-промислового комплексу України, які можуть вийти на полігони у 2021 році.

2021 рік встановив перед українським оборонно-промисловим комплексом важкі, проте цілком реальні завдання, на полігонах буде проходити цілий ряд випробувань новітнього озброєння.

Т-64 «Краб»

Наприкінці 2021 року на полігон має вийти перший дослідний зразок глобальної модернізації Т-64 «Краб» від ХКБМ. Цей танк має стати однією з основних машин ЗСУ до 2045 року, тому об’єднає найкращі рішення, які вже відпрацьовані на «Булаті», Т-84 та «Оплоті».

Загалом очікується встановлення на модернізований танк нового прицільного комплексу, який дозволить «працювати» високоточним «Комбатом», а також нічного прицілу, який розширить зону виявлення противника від 0,8 км на звичайному Т-64Б, до 5, 7 або навіть 8 км.

Щодо захисту, то мова, швидше за все, йде про встановлення елементів динамічного захисту типу ХСЧКВ у штатні контейнери, які вже застосовуються на Т-64 зразка 2017 року, використання протикумулятивних решіток, а також сенсорів попередження про лазерне опромінювання.

Для збільшення ходових можливостей 700-сильний двигун 5ТДФ буде замінено на 1000-сильний 6ТД-1. Це забезпечить питому потужність на рівні, щонайменше, 22 к.с./т., якщо вага «Краба» буде аналогічна «Булату» - 45 тон.

 

САУ «Богдана»

У 2021 році мають відновитись випробування колісної САУ «Богдана» у калібрі 155-мм, яка розробляється на «Краматорському заводі важкого верстатобудування».

Для цього чеська Excalibur Army вже поставила снаряди за натівським стандартом. Як виявилось, саме проблема з боєприпасами зумовила паузу у випробуваннях, які тривали майже рік.

Тому у 2021 році, очікуємо побачити, як «Богдана» веде вогонь. Бо попри всі інсинуації щодо туманного майбутнього проекту на фоні бажання замовити Dana-M2, у Міноборони запевнили – «Богдана» потрібна для ЗСУ, бо призначена для озброєння артилерійських бригад, а чеська САУ може замінити причіпні радянські гармати.

 

«Вільха-М»

Вже декілька років поспіль ДККБ «Луч» є одним з основних флагманів оборонно-промислового комплексу України. І у 2021 році одразу декілька проектів від цього київського КБ будуть тестуватися на полігонах. І одним із найбільш пріоритетних є «Вільха-М», яка у цьому році має завершити державні випробування.

Нагадаємо, що у порівнянні зі звичайною «Вільхою» у її модернізованій версії дальність була збільшена з 70 до 110-120 км, при збереженні надвисокої точності у +/- декілька метрів.

Водночас швидкість ракети на кінцевій ділянці траєкторії становить близько 3,4 М, що робить ці ракети надскладними цілями для перехоплення навіть сучасними засобами ППО.

 

«Сокіл-300»

Ще одна розробка від ДККБ «Луч», яка у випадку максимального сприяння та фінансування з боку Міністерства оборони України, може піднятися у небо вже у 2021 році - ударно-розвідувальний БПЛА оперативно-тактичного рівня «Сокіл-300».

Новинка вперше була продемонстрована у листопаді 2020 року у вигляді повнорозмірної моделі. Попри можливість використання високоточного озброєння, головна перевага «Соколу-300» полягаєу його оснащенні, разом із традиційною оптико-прицільною станцією наведення, двома бортовими радіолокаційними станціями, які здатні виявляти цілі на фоні землі.

Це надважливо, бо в Україні від 100 до 160 днів на рік - хмарна погода, через які стають безпорадними телевізійні та тепловізійні канали.

 

«Град» із ракетами «Тайфун»

У оновлення ракетної компоненти ЗСУ свій внесок робить і КБ «Південне», яке розробляє цілу низку ракет для РСЗВ «Град» та «Ураган» зі збільшеною дальністю. У 2021 році очікується продовження вогневих випробувань, які розпочались у 2020 році.

Зокрема у квітні 2020 року вже пройшли перші пуски «Тайфун-1» - 122-мм снаряду для «Град», який дозволяє збільшити дію цієї системи у два рази - до 40 км. Водночас бойова частина у 18,4 кг - залишається без змін.

КБ «Південне» розробляє і кориговану версію – «Тайфун-1М», яка дозволяє перетворити «Град» на високоточну систему озброєння. Окрім того, йде розробка і снаряду для 220-мм системи типу БМ-27 «Ураган» - "Тайфун-2".

Як передає SpecMachinery.com.ua, слід вважати, що враховуючи створення в Україні таких 122-мм систем, як «Верба» та «Берест», а також 220-мм «Буревій», то оновлення реактивних снарядів, дозволить у рази підняти бойову ефективність реактивної артилерії ЗСУ.
  • Інформація:    Підпишіться на новини спецтехніки:

    Будь в курсі! Підпишись на e-mail розсилку новин

    Продаж спецтехніки: